להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות בפיקוח משרד בריאות

Share on facebook
Share on whatsapp

רגע לפני שאתם מתחילים את מסע החיפוש אחר בית אבות סיעודי מתאים ליקירכם, הדבר החשוב ביותר שעליכם לבדוק הוא האם המקום הוא בית אבות בפיקוח משרד הבריאות.
ככלל- מוסד סיעודי/ בית אבות שאינו נמצא בפיקוח משרד הבריאות, הינו מקום שאתם בהחלט לא רוצים לשכן בו את בן המשפחה האהוב שלכם. מדוע חשוב כל כך לבדוק את הנושא טרם קבלת ההחלטה ומה חשוב לדעת?
מה נדרש מבית אבות בפיקוח משרד הבריאות?
מוסד גריאטרי/ בית אבות/ מוסד סיעודי המטפל באנשים מבוגרים, בעלי צרכים רפואיים ייחודיים ומורכבים כמו – גריאטריה (שיקומית וכדומה) מצב סיעודי מורכב כמו- אלצהיימר/ תשישות נפש / דמנציה- מחויבים כולם על פי חוק- ברישיון מטעם משרד הבריאות.
אותם מוסדות מפוקחים מחויבים לעמוד בדרישות מפורטות מטעם משרד הבריאות וסטנדרטים קפדניים ביותר השומרים על בריאותו ובטחונו של המטופל הסיעודי, אשר נועדו להבטיח כי יקבל טיפול איכותי מקצועי, תוך השגחה רפואית התואמת את מצבו.
רשימת הדרישות כוללת בין היתר את הסעיפים הבאים:

  • מתן טיפול תרופתי מתאים.
  • מתן תזונה מתאימה.
  • מתן טיפול רפואי/ סיעודי שוטף תואם למצב המאושפז.
  • הקפדה ושמירה על איכות חיים טובה ופעילות פנאי תואמת לתפקוד המאושפז.
  • מתן תנאי מגורים ראויים, תוך שמירה על כבודו של המאושפז (תנאי היגיינה ותברואה).
  • קיום תנאי בטיחות כמו כיבוי אש/ ממ"ד וכדומה עפי דרישת הגורמים השונים.

כיצד ניתן לדעת האם בית אבות בפיקוח משרד הבריאות?
באתר של משרד הבריאות ניתן לאתר כל מוסד/ בית אבות ולבחון את משך זמן הרישוי הניתן לו, לתשומת ליבכם- ככל שמשך זמן מתן הרישוי ארוך יותר- כך ניתן ללמוד על איכות הטיפול הטובה של המוסד/ בית אבות, במקרים מסוימים, רשאי משרד הבריאות לשלול את הרישיון שנתן למוסד/ בית האבות עקב ליקויים חמורים/ תלונות שנמצאו מוצדקות ולא טופלו, או לא קבלו מענה מטעם המוסד.
בית השמש- בית אבות בפיקוח משרד הבריאות.
אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לביקור מקדים, בו נערוך לכם היכרות עם המקום היפה שלנו. בית השמש הינו בית אבות בפיקוח משרד הבריאות ומקום מיוחד ומשפחתי הן למטופלים והן לבני משפחותיהם. המקום בנוי מיחידות צמודות קרקע וגינות מטופחות, מוצלות עם פינת חי פעילה בה מטפלים הדיירים שלנו בבעלי החיים- מנקים אותן, מאכילים אותן, כחלק ממערך הטיפולים הפרא רפואיים המוענקים להם.
כחלק משגרת היום, מוזמנים הדיירים שלנו לשהות בגינה ככל שירצו, ולקחת חלק בפעילויות השונות והמגוונות שלנו.
אנו פועלים מתוך שקיפות מלאה ומערבים את בני המשפחה בחיי יקיריהם ומזמינים אותם למפגשים עם הצוותים הרפואיים, הפרא-רפואיים ולקחת חלק פעיל בהחלטות הנוגעות ליקיריהם.
 
להתראות.