להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות בשרון – איך בוחרים

Share on facebook
Share on whatsapp
בית אבות בשרון

לעתים לא נעים לחשוב על כך, אבל הזמן שעובר, מעמיד אותנו בפני העובדה שאנו לא הולכים ונעשים צעירים וחזקים וכך גם הורינו היקרים והאהובים וגם אנו נצטרך מתישהו לקבל את ההחלטה למצוא עבורם בית אבות מתאים, שיוכל לקבלם ולהעניק להם המשך חיים טובים, מכובדים ובטוחים, כאלו המשלבים חיי חברה עשירים, טיפול רפואי וכמובן יחס חם ואוהב. איך מתחילים את החיפוש אחר בית אבות שכזה ומה חשוב לדעת על בית אבות בשרון? על כך במאמר הבא. 

קבלתם החלטה – מה מכאן? 

עם הזמן אתם רואים את הסימנים, הם כבר לא קלים ולא "מדי פעם". ההורים מבוגרים ומתקשים בביצוע מטלות היומיום וזקוקים להשגחה וטיפול רפואי צמוד. עם כל האהבה של בני המשפחה, אנו חייבים להבין כי לא תמיד אנו יכולים להעניק בעצמנו את הטיפול הדרוש, כמו גם לא את ההשגחה הרציפה על ההורים ולכן, קבלת ההחלטה להעבירם אל בית אבות מתאים – מתבקשת. הבלבול רב וחוסר הידע עוד יותר ולכן חשוב להתחיל ולבדוק את המקום המתאים להם ביותר, מקום שיענה על כל הדרישות באופן מלא. לשם כך, הכנו עבורכם רשימה נקודות בסיסית, עליה תוכלו להוסיף בהתאמה את הנקודות החשובות לכם באופן ספציפי.

מה חשוב לדעת על בית אבות בשרון? 

למיקום בית האבות ישנה חשיבות גדולה אם אתם מעוניינים להגיע לביקור לעתים קרובות ככל הניתן, או לפחות כפי שהייתם נפגשים בעבר ולכן, אם אתם מתגוררים באזור השרון, יהיה זה אך טבעי לבדוק תחילה את בתי האבות הקיימים בסביבה הקרובה, והמתאימים לצרכי ההורים. 

המקום עצמו: לאחר שראיתם, או קבלתם המלצה על בית אבות בשרון, כדאי לבדוק תחילה באתר האינטרנט אודות המקום ולאחר מכן, תאמו פגישה ובקשו לקיים סיור במקום ולבחון מקרוב את המבנים, הגינות, החדרים, המקלחות, הניקיון והאסטטיקה הכללית של המקום. 

הנהלה וצוות המקום: על אלו תקום, או תיפול ההחלטה. לקראת הביקור, העלו על הכתב את כל השאלות/ דרישות / מחשבות שיש לכם בנוגע למקום – צוותים רפואיים, פרא רפואיים- ניסיונם המקצועי, טיפולים שונים המוענקים במקום, פנאי, בטיחות וביטחון, תברואה ועוד. 

מה חושבים בני המשפחה האחרים על המקום. כמו שאומרים "אין חכם כבעל ניסיון" ולכן, אם ניתן, שאלו את בני משפחותיהם, על המקום והחוויה האישית שלהם ונסו להתרשם גם ממצב הדיירים.  

ברוכים הבאים לבית השמש – בית אבות בשרון

אנו מאמינים כי לדיירים שלנו, מגיע הטוב ביותר וכך אנו מתנהלים בכל יום ויום, הן ההנהלה והן הצוותים הרפואיים שלנו. בבית השמש נמצאים דיירים הסובלים מאלצהיימר ודמנציה בדרגות שונות. אנו מתאימים להם תכנית טיפול אישית בהתאם למצבם. בנוסף לזאת, בבית השמש אנו מזמינים גם את חיות המחמד של הדיירים להגיע ולהמשיך לגור איתם, שכן, אלו יוכלו לשמור על מצבם הנפשי החיובי כמו גם הבריאותי ובכלל, בעלי חיים וחיות מחמד בפרט הינם חלק בלתי נפרד ממערך הטיפולים שלנו, מה שהופך את המקום שלנו לשמח ומלא חיים במיוחד. אנו נמצאים מול הפארק הגדול והיפה ברעננה, פנינת השרון. 

אנו מזמינים אתכם ואת בני המשפחה להגיע ולהתרשם מהמקום היפה והחם שלנו, כך תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור יקירכם. 

החיים ממשיכים, את זה כולנו יודעים, לטוב וגם לרע ומביאים איתם אתגרים לא פשוטים לעתים. חלק מהאתגרים המורכבים המגיעים אל "פתח דלתנו" הוא ללא ספק הטיפול בבני המשפחה המזדקנים, ההורים שלנו. כילדים, אנו רואים בהם בלתי מנוצחים, גיבורי על כמעט, אך ככל שאנו מתבגרים והם – מזדקנים, אנו מגלים כי גם הם בני אדם וגם הם עלולים להיפצע, או לחלות וחלקנו אף נאלצים לטפל בהם ולדאוג לרווחתם ככל שהם הולכים ומזדקנים.

למי מתאים בית אבות בשרון?

בית אבות בשרון, מוסד סיעודי ברעננה מתאים למועמד שבני משפחתו גרים באיזור השרון. חשוב שבני זוג המטפלים ביקירם, ילדים ואף נכדים יוכלו לבוא לבקר את בן משפחתם שמפאת מחלת הדמנציה נאלץ לעבור לגור בבית אבות לתשושי נפש. המעבר לבית אבות כזה נעשה בדרך כלל כאשר אי אפשר יותר לטפל באדם החי עם דמנציה. מחלות המאפיינות יותר את הגיל השלישי מביאות את ההורים למצבים בריאותיים ורגשיים מורכבים,מצבים אשר לא מאפשרים לנו הילדיםלבני המשפחה, להמשיך לטפל בהם בבית הפרטי, על אף האהבה הגדולה והדאגה הבלתי פוסקת. בשלב מוקדם, או אולי קצת לאחר מכן, אנו נאלצים להודות בפני עצמנו בעיקר, כי העזרה והטיפול שאנו, בני המשפחה אינם יודעים להגיש להם, אינה העזרה המקצועית/ רפואית לה הם זקוקים, בטח ובטח באם מדובר על חולי אלצהיימר, דמנציה, תשישות נפש וכדומה. במצבים מורכבים אלו אנו זקוקים לפתרון אמיתי, תומך, מקצועי ובעיקר צמוד 24/7 הפתרון המתאים לכך הוא מעבר למגורים בבית אבות, שם יוכלו לקבל מענה רפואי ורגשי באופן הטוב ביותר. באם הנכם מתגוררים באזור השרון, אזיי בית אבות בשרון הוא הפתרון המומלץ עבורכם ועבור יקירכם. כל שנותר לכם הוא לאתר את המקום הטוב ביותר מבין כל בתי האבות הקיימים באזור.

בית השמש בית אבות בשרון

בהנחה ואתם מתגוררים באזור השרון, הנה כמה נקודות חשובות אשר יסייעו לכם לבחור בבית השמש עבור יקירכם:
• מיקום גיאוגרפי: אתם בוודאי רוצים להגיע אל יקירכם במהירות האפשרית ובזמן הקצר ביותר, לכן תמיד מומלץ לבחור בבית אבות קרוב ככל הניתן למקום מגוריכם, כמו בית השמש.
• קרבה לתחבורה ציבורית ב"צ: בקרבתנו אמצעי תחב"צ רבים וניתן להגיע על אלינו בנוחות מרבית ללא צורך ברכב פרטי, אך במידה והגעתם ברכבכם, תוכלו לחנות בצמוד לבית השמש בחנייה המיועדת למבקרים.
• קרבה לפארק רעננה: ניתן להגיע ברכב תוך נסיעה קצרה.

ומה עוד אצלנו בבית השמש? הדיירים המגיעים אלינו הינם חולי דמנציה ואלצהיימר בעיקר ומקבלים טיפולים רפואיים, סיעודיים וחברתיים ורגשיים, כמו גם מנהלים אורך חיים פעיל (ככל הניתן, כל אחד בהתאם למצבו) תוך קבלת יחס ייחודי לכל אחד ואחד. בתוך הבית יחד עם שאר הדיירים המתגוררים כאן. מעבר לטיפולים הרפואיים, אנו דואגים לחיי חברה עשירים ולפעילויות שונות כמו למשל- טיפולים בפעילות מוסיקהמוסיקלית, סדנאות תנועה ויצירה, סדנאות פעילות דיגיטליות הנעזרת בהן לומדים הדיירים כיצד לתקשר עם הסביבה (הדיירים האחרים ועם בני המשפחות) במדיות שונות, טיפול בעזרת בעלי חיים (בעיקר כלבים) ועוד. אנו מארחים בבית השמש זמר וליצנים רפואיים בכל יום שישי המגיעים אלינו להרים את המורל ולשמח את הדיירים.
אנו פועלים תוך שמירה על פרטיותם, בריאותם וביטחונם של כלל הדיירים שלנו, ויחד עם זאתו תוך שקיפות מלאה מול בני המשפחה ושיתופם בכל.

צרו עמנו קשר ותאמו פגישת היכרות בה נציג לפניכם את הנהלת המקום והחזון.

 

 

ראו גם: מוסד לחולי אלצהיימר