להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות לחולי אלצהיימר

Share on facebook
Share on whatsapp

ישנם רגעים בחיים בהם אנו נדרשים להניח את הרגש בצד ולחשוב על טובתו של יקרינו אשר אובחן כחולה אלצהיימר ונדרש עבורו טיפול ייעודי/ סיעודי בבית אבות לחולי אלצהיימר.
רגע לפני שאתם יוצאים לחפש אחר המקום המתאים ביותר ליקירכם, אנו מבקשים להכיר לכם מקום ייחודי וחם בטבע, לאנשים אשר לוקים באלצהיימר.
בית השמש- בית אבות לחולי אלצהיימר.
בית השמש הוא בראשיתו של דבר- בית. בית לאנשים החולים באלצהיימר ומחלות נוספות. בית השמש נוסד ופתח את שעריו בשנת 1989 ומנהלים אותו בני משפחת שמש. בבית מאמינים כי חלק בלתי נפרד מאיכות החיים של החולים המאושפזים, הוא גישה חמה, מכילה ובלתי פורמלית, כאשר הדגשים הינם יחס אישי ומותאם לרמת התפקוד/ האישיות של החולה.
בבית השמש קיימות שלוש מחלקות וגינה לכל אחת מהן, כך יכולים החולים בבית השמש לטייל כרצונם בגינות באופן חופשי ובטוח, תוך קיום פעילויות מגוונות  מותאמות.
כבוד. שמירה על דימוי עצמי חיובי. שאיפה לאושר ותקשורת פתוחה. אלו הם ערכי הבסיס בבית השמש בכל הקשור לאיכות החיים אותה מקיימים במקום, הן עבור המטופלים והן עבור בני משפחותיהם.
מה מבדיל את בית השמש מבתי אבות לחולי אלצהיימר אחרים?
מעבר לטיפולים הרפואיים הקבועים אותם מקבלים החולים מידי צוות רפואי מקצועי ומנוסה הזמין עבורם 24/7 אנו בבית השמש, מקפידים על פעילויות פנאי ענפות, אשר ידועות כשומרות על שמחת החיים, מצברוח טוב, תפקוד ובריאות נפשית ומעודדים את החולים להגיע ולקחת חלק פעיל בפעילויות השונות המתקיימות במרחב המוסד ובהן מעורבים הדיירים כולם, כל אחד לפי יכולתו הפיזית והקוגניטיבית כך גם נשמר הקשר בין החברים.
בבית השמש החיבור בין החולים לטבע הינו חלק בלתי נפרד מ"מרשם התרופות" שלנו ולכן חלק מהפעילויות מתקיימות בטבע באמצעות גינון, טיפול בבע"ח וכלבים אשר הוכשרו לעבוד עם חולי אלצהיימר, טיפול בחיות בפינת החי (האכלה, ניקוי וטיפול כללי), צ'יקונג, מוזיקה ועוד, כל אלו מטרתן להפעיל ולשמר את המצב הקוגניטיבי/ פיזי ולעכב הידרדרות.
 
נשמח מאד להכיר ולארח אתכם בבית שלנו, בית השמש, טרם תקבלו החלטה.
 
להתראות.