להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות לחולי דמנציה או ליתר דיוק לאנשים החיים עם דמנציה

Share on facebook
Share on whatsapp
בית אבות לחולי דמנציה

ניתן לחיות עם דמנציה ואף ליהנות מהחיים במצב זה. לכך אנו שואפים בבית השמש. מטרתנו העיקרית היא לאפשר חיים בכבוד ובאושר. 

מהי דמנציה? 

דמנציה נחשבת לאחד הגורמים העיקריים למוגבלותם של קשישים. מוערך כי כ- 45% מבני הגיל השלישי סובלים מירידה קוגניטיבית בדרגה כלשהי. 

דמנציה היא מצב בלתי הפיך ופרוגרסיבי של ליקוי כרוני של תהליכים מנטליים הנגרם בשל נזק ניווני למוח, כתוצאה ממחלות וממצבים שונים כגון מחלת אלצהיימר, פגיעה בכלי הדם ומחלות נוספות. 

הפגיעה כתוצאה מדמנציה כוללת פגיעה בזיכרון, בתקשורת, בהתמצאות, בשיפוט וכן שינויים במצב הרוח, באישיות וביכולת לבצע תפקודים יומיומיים ופיסיים עד מצב של צורך בעזרה מלאה וקריסה הדרגתית של המערכות כולן.

הדמנציה מתפתחת באופן שונה מאדם לאדם, הן מבחינת ביטוייה והן מבחינת קצב התפתחותה. 

האדם החי עם דמנציה תכופות מרגיש חרד ומתוסכל ומתקשה להבין את העולם שסביבו. הדבר מביא לא פעם לשינויים במצב הרוח, בהתנהגות, לשינויים בשינה, לסירוב לשמור על היגיינה בסיסית ולתוקפנות מילולית ואף פיסית כלפי המטפלים בו. 

חשוב לדעת כי אדם הלוקה בדמנציה, ראוי לטיפול הולם ומתאים, מכבד ואוהד. בשל מורכבות המצבים והאתגרים שהיא מציבה בפני המטפלים העיקריים, לא תמיד ניתן להעניק טיפול מיטבי בבית אלא יש צורך בטיפול מקצועי, על ידי צוות רחב, המסוגל להכיל את ההתנהגויות המאתגרות המלוות את המחלה לעיתיים תכופות. הפעילויות, הגירויים וההכלה שבית אבות איכותי המתמחה בטיפול בחולי דמנציה תכופות ישפר את מצבו של האדם ואת איכות חייו ויעניק רוגע ובטחון לבני המשפחה המטפלים, למרות המורכבות הרגשית בקבלת החלטה מעין זו.  

בית השמש – לאנשים החיים עם דמנציה ולא רק בית אבות לחולי דמנציה

אנו מאמינים, כאמור, כי לכל אדם מוגבל מגיע לקבל יחס מכבד ורגיש, בעיקר באם מדובר בחולי דמנציה. כאשר אדם חולה בדמנציה, יש לשנות הלך רוח ולהבין כי על מנת לאפשר ליקירכם לקבל את הטיפול הטוב והמתאים ביותר, יש לאתר ולמצוא את המקום אשר יאפשר זאת באופן מלא. 

לאחר ההכרה כי יש להעביר את החולה אל בית אבות לחולי דמנציה, עליכם להתחיל בחיפוש המקום המתאים וכאלו ישנם כמה וכמה ברחבי הארץ. על מנת לדעת מי הם המתאים ביותר, אנו מזמינים אתכם להגיע אל בית השמש ולהתרשם מהמקום, הצוות, הטיפולים והאווירה הנעימה שיש לנו במקום. 

אדם החולה בדמנציה ראוי לקבל יחס מכבד, מכיל, אמפטי, סובלני וסבלני כמו גם, טיפול רפואי מקצועי המתאים למצבו. בבית השמש מיישמים על כל אלו ואף יותר מכך, תוך הקפדה על שמירת איכות החיים, על כל המשתמע מכך. 

מדוע מומלץ לחולי דמנציה להגיע לבית השמש? 

בית השמש הוא מקום המותאם לטיפול ותמיכה בחולי דמנציה ומחזיק בצוותים טיפוליים רפואיים ומקצועיים המעניקים לדיירים את הטיפול הטוב ביותר, תוך פעילויות תומכות מקיפות בהתאם למצבו של כל אדם ואדם. 

אחד ההבדלים הבולטים בין מחלקות בית השמש, לבתי אבות אחרים הוא אופי  המקום, הגינות, השהייה בחוץ, היכולת להיות בקשר עם הטבע ועם בעלי חיים, זאת בנוסף למיגוון פעילויות רחב ומותאם במיוחד לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. זה מכבר הוכח כי הקשר עם  בעלי חיים  מסייע לתקשר, להיפתח חברתית, לשפר את מצב הרוח ועוד… לכן, בנוסף לבעלי החיים החיים במקום אנו מאפשרים לדיירים להביא עימם את חיות המחמד שלהם, שיגורו יחד עימם בבית השמש. אנו רוצים כי הדיירים כולם, ובני משפחותיהם ירגישו כמו בבית. 

אנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות, בה נוכל להראות לכם את המקום ולהציג את הצוות ומגוון הטיפולים.

שלכם,

צוות בית השמש.

קראו גם על: בית אבות לתשושי נפש