להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות לסיעודיים – מתי נזקק ומה חשוב לדעת

Share on facebook
Share on whatsapp
בית אבות לסיעודיים

קיים מגוון רחב של בתי אבות המטפלים במצבים תפקודיים שונים של דיירים במצבים בריאותיים מגוונים. בית השמש, הינו בית אבות לסיעודיים הסובלים מדמנציה/ תשישות נפש ומטופלים באופן מלא ומקיף 24/7 לטווח ארוך. 

בבית אבות לסיעודיים יש מחלקות המעניקות טיפולים שונים ע"י צוותים רפואיים מקצועיים וכטיפולי השלמה – צוותים פרא רפואיים, המתואמים יחדיו על בסיס תכנית אישית לכל דייר ודייר. 

מתי נזדקק לבית אבות לסיעודיים? 

בית אבות לסיעודיים נחשב לבית אבות בו מטפלים באנשים במצב סיעודי, כלומר זקוקים לעזרה מלאה בפעולות היומיום. הדבר יכול לקרות הן כאשר אדם סובל מירידה קוגיניטיבית ומניוון מוחי,  ומאובחן כתשוש נפש, או סובל מאלצהיימר / דמנציה ו/או כאשר מצבו הקוגניטיבי תקין אך הוא זקוק לעזרה סיעודית מלאה לביצוע פעולות היומיום – Activities of Daily Living  הכוללות מעברים, שליטה על סוגרים, רחצה, הלבשה ואכילה.

מיהו חולה סיעודי? 

חולה סיעודי הוא מי שמצבו הבריאותי ירוד, כמו גם מצבו התפקודי והוא סובל מקושי גופני/ מנטלי קבוע. על מנת להיחשב כ"חולה סיעודי" מול הרשויות, על האדם להיות זקוק לעזרה בלפחות שלוש מפעילויות היומיום כגון היותו מרותק לכיסא גלגלים ו/או עם קושי רב בהליכה וללא שליטה בסוגרים. חולה סיעודי הוא מי שנזקק לעזרה צמודה בביצוע פעולות שגרתיות יומיומיות כמו רחצה, אכילה ושתייה, לבישה והתפשטות, קימה, ישיבה, שכיבה ועוד

אנשים המאובחנים עם דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות יזדקקו עם התקדמות מחלתם ליותר ויותר טיפול. בתחילה הטיפול יבוא לידי ביטוי יותר בצורך בהשגחה ובדרבון, בהמשך עם התקדמות הירידה הקוגניטיבית  צורך בדרבון והכוונה וככל שתתקדם המחלה יזדקק האדם לטיפול סיעודי מלא וייחשב לאדם במצב סיעודי. 

בית אבות סיעודי לתשושי נפש– בית השמש. 

בית השמש מתמחה בטיפול באנשים החיים עם דמנציה, במצבים תפקודיים וקוגניטיביים מגוונים ועד לשלב המתקדם של מחלתם, הנחשב לשלב בו הם זקוקים לעזרה סיעודית מלאה. בשלב זה, בדרך כלל, היכולת הקוגניטיבית של חולה הדמנציה נמוכה מאוד, יכולת התקשורת עם הסביבה מועטה והצורך בטיפול סיעודי מלא גדול. חשוב לנו לטפל בדיירנו לאורך כל מחלתם ולהיות עבורם בית עד סוף חייהם. 

בית השמש הינו בית אמיתי, מלא בחום ואהבה עבור אנשים עם אלצהיימר/ דמנציה, מאז 1989 בה נפתח. בית השמש מנוהל ע"י משפ' שמש באווירה משפחתית, חמה ונעימה. 

כאשר אתם מגיעים אלינו, אתם מגיעים לבית עוטף ומכיל, כזה אשר שם לנגד עיניו את רווחתו של כל דייר ודייר ודואג לטיפול צמוד ומקצועי 24/7 המבוסס על תכנית אישית מותאמת למצבו. 

  • נוכחות אחיות 24 שעות ביממה והשגחה מלאה.
  • הטיפולים כוללים בין היתר: עזרה ברחצה, לבישה, ניידות, אכילה והשגחה מלאה.
  • הצוות הרפואי מעניק לא רק טיפול מקצועי, רפואי, אלא גם תמיכה נפשית ורגשית באמצעות אוזן קשבת, אמפטיה וסובלנות אין קץ. 
  • בבית השמש מאמינים בשקיפות מלאה מול בני המשפחה ולכן משתפים אותם בכל שינוי במצב ובקבלת החלטות רפואיות-סיעודיות- טיפוליות.  

מה חשוב לנו לספר לכם? 

הדיירים בבית השמש, הינם בני משפחה אחת גדולה, חמה ועוטפת. משפחת בית השמש. 

הצוותים שלנו מכירים את הדיירים לעומק, את מצבם הבריאותי, הנפשי והרגשי, כמו גם את בני משפחותיהם. 

בית השמש ממוקם ברעננה, ברח' דרך הפארק ובו חצרות מוריקות, עם פינת חי בה יכולים הדיירים ליהנות במחיצתן של חיות שונות יחד עם הנכדים שמגיעים לבקר ולטייל עם חיות המחמד הפרטיות שלהם.

את הקשר עם בעלי החיים לוקחים בבית השמש צעד קדימה ומחזקים אותו באמצעות טיפולים עם חיות מחמד (כלבים בעיקר) המסייעים בשיפור מצבם הנפשי והרגשי של הדיירים, בהפגת הבדידות, בפיתוח קשרים חברתיים עם הדיירים האחרים ובכלל, בהעלאת מצב הרוח והאופטימיות הכללית, מה שמסייע בסופו של דבר גם למצבם הבריאותי.

נשמח להכיר. 

צוות בית השמש. 

ראו גם: בית אבות לתשושי נפש