להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות לתשושים

Share on facebook
Share on whatsapp

החיים הם גלגל שמסתובב. אדם נולד, מתבגר, מזדקן וחי את חייו במסלול שעיצב לעצמו. אך החיים כמו החיים, מזמנים לנו מצבים וסיטואציות איתן עלינו להתמודד יחד עם בני המשפחה הסובבת אותנו.
אחד המצבים הטבעיים של מעגל החיים היא הזקנה, על כל מה שהיא מביאה איתה ובין היתר גם "תשישות נפש". אין לנו כל סיבה להכיר את המונח כל עוד אנו (או ההורים שלנו) עדיין צעירים ובריאים. אך ככל שאנו מזדקנים, תשישות נפש עלולה להופיע ולהעלות את הצורך באשפוז בבית אבות לתשושים, שם נוכל לקבל את הטיפול הסיעודי התומך.
מהו חולה תשוש נפש?
חולה תשוש נפש סובל מבעיות קוגניטיביות- בעיות בזיכרון, התמצאות במרחב (זמן ומקום), כמו גם הפרעות התנהגותיות, למרות שהחולה יכול להיות עצמאי תפקודית, הדגש בתשישות נפש הוא בעיקר על ירידה קוגניטיבית משמעותית, למשל קשישה בת 83 שאינה זוכרת את שמות בני משפחתה, או היכן היא גרה, אינה יודעת לומר מה התאריך ומה השעה, אינה יוזמת אכילה/ הכנה של ארוחות למרות שיכולה לאכול עצמאית. מצבים אלו עלולים לסכן את שלומה ולכן בית אבות לתשושים, הוא המקום הטוב ביותר עבורה, שם ישנו צוות תומך ומקצועי, אשר ידאג לביטחונה, שלומה ובריאותה של הקשישה 24 שעות ביממה, יסייע ברחצה, הלבשה, שימוש בשירותים וכדומה.
בית השמש- בית אבות לתשושים.
כאשר יקירכם מגיע למצב פיזי/ גופני של תשישות נפש, עולה הצורך להעבירו למקום מתאים לטיפול מקצועי תומך 24/7. בארץ, ישנם כמה וכמה בתי אבות לתשושים וישנם כמה פרמטרים אותם עליכם לקחת בחשבון טרם מתקבלת ההחלטה על המקום המתאים ביותר.
בית השמש הוא מקום המקדיש את כולו לטיפול מסור, מקצועי ומכבד של מבוגרים הלוקים בתשישות, דמנציה, אלצהיימר וכדומה.
בבית השמש מקבל כל מטופל יחס מותאם ספציפית למצבו, תוך שמירה על יחס מכבד ורגיש.
אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לביקור על מנת להתרשם מהמקום, מצוות ההנהלה, המטפלים והטיפולים השונים אותם אנו מעניקים למטופלים.
מה חשוב לדעת על בית השמש?
בית השמש, אינו עוד בית אבות לתשושים בהם המטופלים מסתובבים בחוסר מעש, או מבלים את מרבית הזמן בלקיחת תרופות ובמיטות, אלא ההפך הגמור. בבית השמש מפעילים את המטופלים באמצעות פעילויות פנאי ותרבות, כמו גם טיפול בחיות אשר בפינת החי בחצר. אנו מאמינים כי חיוניות ופעילות בחוץ, בטבע, תורמת משמעותית לבריאותם ומצב רוחם של תשושי הנפש ומאפשרת להם להיות בתקשורת חברתית עם הסביבה.
טיפולים עם בעלי חיים.
לא בכדי נאמר כי "הכלב הוא חברו הטוב של האדם", בבית השמש לוקחים את הפתגם בשתי ידיים אמיצות ומשלבים כלבים וחיות מחמד בחיי היומיום של המטופלים, כמו גם מאפשרים להביא את חיות המחמד הפרטיות מהבית ובנוסף, כחלק מהמערך הטיפולי הפרא- רפואי, נעזרים בבית השמש בחיות מחמד לטיפול ממשי בחולים. עצם המפגשים עם בעלי החיים, הדאגה, הליטופים, החיוכים והטיולים יחדיו בחצר, מאפשרים למטופלים להיות ברוגע ובחיוניות נפשית ולטפח קשרים חברתיים בקלות יתרה בזכות נוכחות בעל החיים לצידם.
טיפולים נוספים
מעבר לטיפול עם בע"ח, בבית השמש פעילויות נוספות המתקיימות בחצרות המקום, מותאמות ליכולותיהם של המטופלים וכוללות: אקטואליה, פסיכודרמה, בישול ואפייה, תרפיה בתנועה, יצירה ואמנות ועוד פעילויות תרבות משתנות גם מחוץ לכתלי המבנה.
גאווה מקומית.
בבית השמש הצוותים כולם משקיעים אהבה רבה בכל מטופל ומטופלת וזה בהחלט ניכר ובולט כאשר זכינו להיות בית האבות הטוב ביותר בארץ לטיפול בחולי דמנציה, אלצהיימר ותשישות.
לפרטים ושאלות, נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!