להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית אבות לתשושי נפש – בית אבות בית השמש

Share on facebook
Share on whatsapp
בית אבות לתשושי נפש

נעים מאד וברוכים הבאים לבית השמש. בית אבות לתשושי נפש, בעמל בשרון , בדרך הפארק ברעננה. 

אנו בטוחים כי הגעתם לכאן לאחר התלבטויות  לא קלות בנוגע ליקירכם שאובחן כתשוש נפש, אם נכון יהיה להעבירו למוסד / בית אבות לתשושי נפש, על מנת לקבל את כל מערך הטיפולים המתאים לו, תוך שמירה על אורח חיים מכבד ובטוח.

על מנת לדעת כיצד בוחרים בית אבות לתשושי נפש שיתאים ליקירכם, הרשו לנו להציג את עצמנו ואת החזון והאידיאולוגיה של בית השמש בכל הקשור לדיירים שלנו.

מיהו אדם המוגדר תפקודית כתשוש נפש? 

תשוש נפש הוא אדם, לרוב בן הגיל השלישי, שאובחן כסובל מדמנציה או מירידה קוגניטיבית חמורה הכוללת ירידה בזיכרון, בהתמצאות בזמן, במרחב ובאדם, מליקוי חמור בשיפוט וחוסר יכולת לקבל החלטות ענייניות הנוגעות לו.  לעתים תשישות נפש מתבטאת גם באכילה מוגברת או בחוסר יוזמה לאכילה/ הכנת מזון, התכנסות והצטמצמות רגשית, ירידה בשמירה על ההיגיינה האישית והטיפוח האישי, שינויים באישיות, חרדה, דיכאון,  אי שקט פסיכומוטורי ולעיתים אף ביטויי תוקפנות מילולית ואף פיסית. אחד המצבים הקשים ביותר עבור המטפלים העיקריים הוא אובדן השינה בלילה בצירוף חוסר שקט פסיכו-מוטורי. 

מצבים אלו עלולים לסכן את חייו של האדם תשוש הנפש אשר יזדקק להשגחה מלאה 24 שעות ביממה. מצבים אלו מדאיגים מאוד את המטפלים העיקריים  בני המשפחה ושוחקים אותם רגשית ופיסית. העקה (סטרס) הנפשית  והפיסית שהם חווים תכופות משפיעים גם על בריאותם  וחוסנם האישי. 

הבית האוהב ביותר, לא תמיד יכול להתמודד עם האתגרים הטיפוליים שמציבה המחלה בפני המטפלים העיקריים,  בני המשפחה והעובדים הצמודים,  המתקשים צד להתמודד עם סיטואציות מורכבות שכאלו ללא ידע, מיומנות או תמיכה מספיקה. 

כיצד אשפוז בבית אבות לתשושי נפש עוזר? 

באופן ברור ביותר, אשפוז בבתי אבות תשושי נפש, מבטיח בראשיתו של דבר את בטחונו ובטיחותו של החולה, מאפשר השגחה מלאה הכולללת טיפול אישי, סיעודי, רפואי , פיזיוטרפי, תזונתי וחברתי. הדואג לדיירים בבית האבות 24/7 בכל ימות השנה. אלו מסייעים לאדם תשוש הנפש בכל צורך החל מרחצה, הלבשה, אכילה, עזרה בהליכה, פיזיותרפיה, פעילות בגינה ובפנים ועוד 

בית השמש – המקום הטוב ביותר לתשושי נפש

כפי שנאמר בראש המאמר, הסיטואציה המורכבת בהחלטה לאשפז את יקירכם בבית אבות לתשושי נפש, כרוכה ברגשות מעורבים וחששות גדולים וזה ברור ומובן, לכן, בחירת המקום המתאים ביותר היא החלטה חשובה במיוחד. בית השמש הוא מקום ייחודי, הטובל בטבע ירוק ונעים המתאים במיוחד לאנשים תשושי נפש/ דמנציה/ אלצהיימר ועוד. 

בית השמש פתח את שעריו בשנת 1989 ומנוהל ע"י משפ' שמש בגישה חמה, תומכת ומכבדת עבור הדיירים ובני משפחותיהם. 

בבית השמש שמים דגש על תכנית טיפולים אישית לכל דייר עפ"י מצבם הפיזי והקוגניטיבי, תוך תמיכה של מערך צוות מטפלים רב תחומי. 

בבית השמש שלוש מחלקות עם גינה מטופחת צמודה ובה פינת חי, בה אנו מקיימים פעילויות טיפוליות וחברתיות שונות בכל יום. 

אנו מקפידים על טיפולים ייחודיים על קשר עם טבע ועם בעלי חיים, על יצירת קשר בין הדיירים לבין עצמם, על גירוי רב-חושי ועל יצירת איכות חיים טובה ככל האפשר לאדם החי עם דמנציה. 

בני המשפחה של האדם תשוש הנפש משוחררים מהצורך לדאוג לבטחונו ובטיחותו של יקירם תשוש הנפש תוך כדי מעורבות מלאה בחייו ובהחלטות הרפואיות והאחרות הנוגעות לו.   בבית השמש אנו מקפידים לערב את המשפחה בכל תחומי החיים של יקירם ולתמוך בכם רגשית, בכל הצמתים הטיפוליים. 

אנו מזמינים אתכם, בני המשפחה, לתאם פגישת היכרות אצלנו, לטייל בחצרות, להכיר את הצוותים השונים ואת ההנהלה ולשמוע את כל הפרטים הדרושים לכם על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור יקירכם. בשיחת ההיכרות אנו מסייעים בהבנת המצב, שמחים לסייע מקצועית כיצד להיערך ולטפל בבית ולסייע בקבלת ההחלטה אם הגיע הזמן למעבר לבית אבות לתשושי נפש. 

להתראות,

צוות בית השמש.

קראו גם על: בית אבות עם בעלי חיים