בית אבות לתשושי נפש ומחלקה סיעודית – אנשים החיים עם דמנציה

בית אבות סיעודי

רובנו מבינים כי הזיקנה הינה דבר אשר גורם לבני האדם לאבד את כישוריהם היומיומיים ואת היכולת לבצע פעולות פשוטות עם הזמן, כאלו אשר היו יכולים לבצע בנקל בשנים מוקדמות של חייהם. אולם, עצם ההתבגרות בגיל איננה אומרת כי על האנשים המגיעים לגיל הזהב להפסיק לגמרי עם אורח החיים שלהם. נכון להיום ישנם מוסדות המאפשרים אורח קיומי סביר והגון גם עבור אלו שסובלים ממגבלות רפואיות שונות. בית אבות סיעודי הוא אחד מהם. אנשים המגיעים אל בית אבות סיעודי זה או אחר ישהו שם כאמור מידי יום. המשפחות המאפשרות את הימצאות הקשישים בבית אבות שכזה יצטרכו לשים לב להיותו פעיל, ומתפקד בצורה תקינה על כל המשתמע מכך.

כיצד עלינו לבחור בית אבות סיעודי ליקרים לנו ?

מכיוון שנושא זה מערב עמידה בתקנים רפואיים נוקשים, אחד הדברים אותם נבדוק היטב יהיה רמת האסתטיקה, ההיגיינה והכשירות הרפואית של הצוות הקיים בבית האבות המדובר. את זאת כדאי לבצע יחד עם חוות דעת מקצועיות ואם הדבר אינו מתאפשר אזי בדיקה פיזית והליכה אל אותו בית אבות סיעודי כדי להתרשם ממנו עד כמה שניתן. פעולה זו אגב נחשבת למומלצת ביותר משום ששם נוכל להתייעץ עם משפחות וקרובי משפחה של האדם הסיעודי, כדי לעמוד על היתרונות היחסיים של אותו המקום על פני מקומות אחרים.

יחד עם זאת למרות כי לעיתים האדם העתיד להיכנס לבית האבות לא יכול לחוות דעתו באופן אישי, אל לנו לזלזל בבקשותיו ודעתו בטרם ייכנס לשהות ארוכה שכזו. אך יחד עם זאת במקרים סיעודיים דעתם הצוות הרפואי המטפל תהיה על העליונה והיא זו שתאלץ אותנו לבחור בית אבות סיעודי הולם.

לבסוף כדי להיות אכן בטוחים כי בית האבות יהיה הרלוונטי ביותר, כדאי יהיה לעמוד על המחירים הנדרשים ולהבין האם אכן הולמים את המקום והכי חשוב – האם נוכל לעמוד בתשלומים הגבוהים לרוב שיידרשו מאתנו במשך חודש בחודשו. כפי שנוכל להבין, ישנם כמה אלמנטים חשובים בבחירת בית אבות סיעודי מסוים. ככל שנעמיק את הבדיקות שלנו, גם אם הדבר דורש היערכות מסוימת בזמן שגם ככה אינו בנמצא- כך נוכל לקבל החלטות טובות באופן משמעותי. לכך תהיה השפעה על מסוגלותו של האדם אשר ייכנס לבית האבוד ולבריאותו הנפשית והרפואית כאחד.