להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

בית חולים סיעודי – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

בית חולים סיעודי – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

הרי בסופו של עניין, כולנו נגיע לגיל זקנה. כולנו נעבור את אותם הקשיים ואותן ההתמודדויות המגיעות עם הגיל ואולי חלקנו יגיעו גם למצב סיעודי, בו נזדקק לעזרה וטיפולים צמודים. המאמר הזה נועד בדיוק לשם כך- מהו בית חולים סיעודי- כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול.

מהו בית חולים סיעודי? 

בית חולים סיעודי הינו מקום אשר נותן מענה טיפולי לקשישים אשר אינם מסוגלים לטפל בעצמם באופן עצמאי, בין אם בגלל זקנה ובין אם עקב מחלות ואינם מסוגלים להתנהל בשגרת היומיום לבדם. לשם מטרה זו הוקדמו בתי חולים סיעודיים שונים בארץ המתמחים בשיקום, טיפול ודאגה לבריאותם ורווחתם של הקשישים החוסים בבתי החולים הסיעודיים. 

אילו שירותים ניתנים בבית חולים סיעודי? 

בכל בית חולים סיעודי, ישנו צוות רפואי הכולל רופאים, אחיות וצוותים פרא רפואיים המתמחים בסיעוד ובטיפול באנשים קשישים הזקוקים לעזרה והשגחה 24/7 

בית חולים סיעודי אינו בית חולים רגיל כפי שרובנו מכירים שכן, הטיפול בביה"ח שכזה כולל עזרה בפעולות הבסיסיות והשגרתיות ביותר כמו למשל- האכלה, רחצה, לבישת בגדים, הליכה וכדומה. 

בבית חולים סיעודי, מקבל כל דייר (מטופל) את הטיפול הסיעודי המותאם למצבו הנפשי והרפואי הכולל מתן תרופות, טיפולי פיזיותרפיה ושיקום, תמיכה סוציאלית וטיפולים רגשיים/ פסיכולוגיים שונים, ריפוי בעיסוק ועוד.

כיצד נוכל לדעת איזהו ביה"ח הסיעודי המתאים ליקירנו? 

זוהי אחת השאלות החשובות ביותר- איך נדע אם המקום בו בחרנו יהיה המקום הטוב והמתאים ביותר? ובכן, כמו בכל דבר, מתחילים מבני משפחה קרובים וחברים אשר להם ניסיון אישי בבתי חולים סיעודיים ויודעים לכוון אתכם בהתאם למצבו של יקירכם. אך עדיין, כל מקרה לגופו ועליכם מוטלת משימת האיתור הכוללת חיפוש המקום מול מוסדות הרווחה, הבריאות וכדומה. 

יש לתת את הדעת בכל הנוגע להשגחה רפואית הניתנת במקום (מיהם הצוותים הרפואיים והאם מתמחים בסיעוד). האם ישנן פעילויות חברתיות במקום ואילו סוגים של טיפולים ניתנים לחוסים, מעבר למצבם הפיזי? ככל שתדעו יותר פרטים אודות בית החולים הסיעודי, כך תוכלו לדעת האם יתאים ליקירכם או לא. 

מוסד סיעודי שכדאי לכם להכיר- בית השמש. 

בבית השמש גרים דיירים במצבים סיעודיים שונים ולכל אחד ואחת מהם תכנית טיפולים אישית, מותאמת למצבו הפיזי והרגשי.

אנו מאמינים כי חלק בלתי נפרד מהטיפול בקשישים סיעודיים חייב להיות עם המון אהבה, אכפתיות, כבוד וסבלנות וחשוב לנו במיוחד שירגישו בבית בכל רגע ורגע נתון ולכן, חלק ממערך הטיפולים בבית השמש כוללים טיפול בעזרת בעלי חיים וכמובן, אנו מאפשרים לכל מי שרוצה בכך- להגיע עם חיית המחמד הפרטית שלו על מנת לרכך את תקופת ההסתגלות ולאפשר קליטה טובה ומוצלחת יותר במוסד שלנו. 

אנו מזמינים אתכם ואת כל בני המשפחה, להגיע לפגישת היכרות בבית השמש, להתרשם מצוות ההנהלה, המטפלים והמקום בכלל, אשר זכה בתואר "המוסד הסיעודי הטוב ביותר בארץ לטיפול בחולי דמנציה ואלצהיימר", הן ברמת הטיפול והן ברמת הצוותים.