להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

טיפול בקשישים חולי אלצהיימר בבית השמש

בכל הקשור לטיפול ביקירנו, אנו תמיד מבקשים את הטוב ביותר בעבורם, בטח ובטח כאשר מדובר בבן משפחה חולה אלצהיימר, אשר הטיפול בו מחייב לעתים אשפוז וטיפול סיעודי בבית אבות סיעודי או בבית חולים מותאם לצרכים. 

כיצד נוכל לדעת איזהו המקום הטוב ביותר עבור יקירנו? איך נוכל לדעת אם באמת המקום ייטיב עימו ונוכל לסמוך על הצוות הסיעודי שיעשה את עבודתו נאמנה? ובכן, כמו בכל חיפוש אחר מוסדות/ שירות אנו ניגשים אל האינטרנט ומקלידים את אשר אנו מחפשים ומשם מתקדמים צעד צעד, כך גם הגעתם לכאן ועל מנת שנוכל להכיר מעט, נספר לכם אודות המקום שלנו, הצוות, הטיפולים ובכלל על הטיפול בקשישים חולי אלצהיימר בבית השמש.

אלצהיימר- כדאי לדעת. 

עם קבלת האבחון של יקירכם, יתחיל החיפוש אחר אופן הטיפול הטוב ביותר שתוכלו להעניק לו.

חשוב לדעת כי אלצהיימר הינה מחלה חשוכת מרפא ומתקדמת אצל כל חולה באופן אחר ובקצב אחר, תחילה יחווה החולה בעיות קלות בזיכרון ופרטים פשוטים, אח"כ תחול ירידה נוספת בתפקוד עם קושי בדיבור, בעיות בסדר וארגון וכדומה. עם הזמן, יתגברו הבעיות והחולה יחווה ניתוקי זיכרונות וקושי בתפקוד הפיזי, בסופו של תהליך מתמשך יגיע החולה למצב סיעודי כמעט מוחלט אשר דורש עזרה בפעולות יומיומיות פשוטות- רחצה, אכילה, לבישת בגדים וכדומה, כמו כן, יחוש החולה בלבלול ובעיות התנהגות ברמות שונות אשר יחלו להופיע. 

עם הזמן ועם הדרדרות המחלה, תאלצו לקבל את העובדה שאין ביכולתכם להמשיך ולטפל ביקירכם בבית, אלא להעבירו למקום מותאם אשר יידע לטפל בו בצורה מיטבית.

טיפול בקשישים חולי אלצהיימר בבית השמש

ישנם כמה וכמה מוסדות המטפלים בחולי אלצהיימר, אך, בבית השמש המטופלים ממשיכים לנהל שגרת חיים רגילה ככל הניתן, בנוסף לאספקט הטיפולי/ רפואי, שכן, אנו דואגים להתאים לכל אחד מהם תכנית טיפולית אישית על סמך מצבו של כל אחד, כמו גם מעניקים טיפולים פרא רפואיים אשר מקלים על מצב רוחם ותפקודם היומיומי.

אחד המאפיינים הבולטים המייחדים את בית השמש ממוסדות לחולי אלצהיימר אחרים, הוא הטיפול בעזרת בעלי חיים אותו אנו מעניקים למטופלים בבית השמש עם כלבים, אשר עברו הכשרה מיוחדת לצורך זה, פינת חי המתופעלת ע"י הדיירים אשר לומדים כיצד לטפל בחיות ולדאוג להן, כמו כן, יכול כל אחד מהדיירים בבית השמש, להגיע עם חיית המחמד הפרטית שלו, כך תהליך הקליטה עובר יותר בקלות וכך "נשבר הקרח" מהר יותר בין הדיירים. 

הפעילויות בבית השמש רבות ומגוונות וכל אחד מהדיירים שלנו לוקח בהן חלק באופן פעיל ושוטף:

  • פעילות עם בעלי חיים.
  • יצירה ואמנות.
  • פסיכודרמה.
  • אפייה ובישול.
  • תרפיה בתנועה.

ועוד פעילויות שונות ומגוונות.

הצוותים בבית השמש, הרפואיים, הפרא רפואיים וההנהלה, עומדים בקשר שוטף עם משפחות הדיירים מתוך כוונה לייצר שקיפות ותקשורת פתוחה אשר מיטיבה תמיד (!!) עם המטופל ומשפיעה על איכות תפקודו. 

מוזמנים להגיע ולהתרשם, נשמח להכיר לכם את המקום המיוחד שלנו.