להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

למה חשוב שיהיה צוות מסור בבית אבות סיעודי?

Share on facebook
Share on whatsapp

בסופו של יום זה עלול להגיע גם אלינו, אל בני המשפחה שלנו, ההורים שלנו. הרגע בו ניאלץ להעבירם לטיפול בבית אבות סיעודי, עקב מחלת הדמנציה, אלצהיימר, תשישות נפש בדרגות שונות ומחלות נוספות השכיחות יותר בגיל הזקנה, אשר לא ניתן לטפל בהן בצורה מיטבית בבית. 

על פניו מדובר בתהליך אותו עוברים רבים מאיתנו ולכן יש עם מי להתייעץ וממי לקבל חוות דעת מהימנה אודות בית אבות סיעודי מומלץ. אז מה חשוב לדעת על בית אבות סיעודי ולאילו דברים חשוב לשים לב בבואנו לבקר במקום? הנה לפניכם כמה נקודות למחשבה. 

בית אבות סיעודי צריך להיות בית ולא בית מלון או בית חולים 

נכון, בית אבות סיעודי הוא מקום בו מאושפזים אנשים זקנים ברובם,  הזקוקים לטיפול והשגחה 24/7 במשך כל ימות השנה. מכאן מובן הצורך בצוות מקצועי ומסור אשר יודע כיצד לטפל ולסייע לדיירים בבית האבות בצורה מכבדת, מקצועית ואנושית ביותר.

המגיעים לבית אבות סיעודי, אינם מגיעים בדרך כלל מרצונם ומבחירתם והמעבר מביתם הפרטי והמוכר אל מקום חדש, שונה ולעתים מרוחק מהבית ומבני המשפחה, עשוי להיות חוויה מלחיצה. לכן, כאשר מגיע הדייר החדש אל בית האבות, חשוב שהצוות שיקבל אותו יהיה מכיל, אמפטי סובלני וסבלני על מנת לצלוח את הליך הקליטה בצורה רגועה ונינוחה ככל הניתן לטובת הדייר ובני משפחתו כאחד. 

שלא כמו בבית מלון בו אנו יודעים בדיוק מתי מסתיימת השהות שלנו, בבית אבות סיעודי לא תמיד יודעים עד מתי תימשך תקופת האשפוז ולמעשה, קרוב לודאי שזה יהיה הבית האחרון לרוב הדיירים ולכן חשוב שצוות בית האבות יהיה מסור ביותר ולא כזה שרוצה "לסיים בחמש" וללכת הביתה. 

למה חשוב שיהיה צוות מסור בבית אבות סיעודי? 

חלק בלתי נפרד מהצלחת הקליטה לבית האבות, כמו גם הצלחת הטיפולים השונים המותאמים לפי תכנית מסודרת לכל אחד מהמטופלים, היא בני המשפחה של הדיירים. ככל שהקשר עם בני המשפחה יהיה רגיש, אמפטי ויתנהל בשקיפות ושיתוף, כך יוכלו המטפלים להעניק את הטיפול הטוב ביותר למטופל ובני המשפחה יכולים להיות רגועים ובטוחים כי יקירם נמצא בידיים טובות, נאמנות ומקצועיות.

ככלל- הקשר עם המטופלים מבוסס על אמון וכבוד הדדי ולכן חייב הצוות בבית האבות הסיעודי להיות מסור ומחויב לעבודתו בכל מאת האחוזים. 

בית השמש בית אבות סיעודי עם צוות מסור

הסיפור של בית השמש מתחיל במשפחה- משפחת שמש המנהלת את המקום מאז 1989 וככזה, מושתת על ערכי המשפחה. בית השמש הוא בית אבות סיעודי ייחודי לאנשים עם אלצהיימר, דמנציה ועוד מחלות נוספות. המוסד מתנהל בשקיפות מלאה ותוך שיתוף פעולה עם בני משפחותיהם של הדיירים המעורבים  בבניית תכניות הטיפול האישיות המותאמות ליקריהם. 

בבית השמש 3 מחלקות צמודות קרקע ולכל אחת מהן גינה, בה אפשר לטייל בחופשיות וליהנות מיופי הצמחייה המוריקה, לשבת עם הדיירים האחרים למפגשים חברתיים מהנים ומפעילויות שונות נוספות הנערכות ברובן. 

אנו מקיימים פעילויות רבות מותאמות לדיירים ולמצבם הפיזי/ מנטלי לאורך כל ימות השבוע ואף מקיימים מפגשים טיפוליים בעזרת בעלי חיים המסייעים לדיירים לשמור על מצב רוח טוב, גישה חיובית ויצירת קשרים חברתיים, מה שמסייע גם למצבם הפיזי בריאותי ומשפר אותו לטובה. 

נשמח לתאם מפגש היכרות בבית השמש, כך תוכלו להתרשם מקרוב אודותינו ולקבל ייעוץ מקצועי מצוותנו.

קראו גם על: מוסד גריאטרי