להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

מוסד גריאטרי במרכז

Share on facebook
Share on whatsapp
מוסד גריאטרי במרכז

ישנם מוסדות גריאטריים רבים הפזורים ברחבי הארץ, אך במאמר זה, רצינו לספר אודות מוסד גריאטרי במרכז, מוסד שונה ואחר מכל מה שראיתם ו/או היכרתם.

בית השמש- מוסד גריאטרי במרכז

בית השמש, להבדיל ממוסדות גריאטריים אחרים, הוא מקום מיוחד באמת וחשים זאת מיד עם הכניסה בשעריו. בבית השמש 3 מחלקות ולכל אחת גינה צמודה העומדת לרשות הדיירים באופן חופשי ובטוח. אנו מעבירים פעילויות מגוונות ועשירות לאורך כל היום (כולל שבת) ומקפידים על איכות טיפול גבוהה, הניתנת ע"י הצוותים הרפואיים והפרא רפואיים במקום.

בית השמש הוא מקום עם ערכים- כבוד- תקשורת פתוחה ומכבדת, הקפדה על שקיפות וזמינות לדיירים ולבני משפחותיהם.

מוסד גריאטרי במרכז- מה כדאי שתדעו?

זה עלול לקרות לכולנו. הרגע בו צריך לאתר אחר מוסד גריאטרי במרכז, בכדי להעביר אליו את בן המשפחה האהוב שלנו לקבלת טיפול רפואי/ סיעודי מקצועי וראוי, מתוך הבנה כי בבית לא ניתן לעשות זאת בצורה מתאימה וטובה אשר תספק לו גם איכות חיים וגם טיפול תומך מקצועי. מה אם כן, צריך, חשוב וכדאי שתדעו לפני ההחלטה החשובה?

בדיקה מקדימה: מתחילים עם בירור אצל בני משפחה קרובים, או חברים אשר להם בן משפחה מבוגר הנמצא במוסד גריאטרי- היכן הוא נמצא, לשמוע מעט על המקום, יתרונות וחסרונות וכל מידע חשוב אחר שתוכלו לקבל.

לאחר תשאול הקרובים, מומלץ לבדוק באינטרנט אודות המקומות האופציונליים הקרובים אליכם, שכן היה ואתם גרים באזור המרכז- אין הגיון בחיפוש אחר מוסד בצפון, שכן, כך הנסיעות לביקורים תימשכנה זמן ארוך ומיותר ולכן מומלץ לחפש אחר מוסד גריאטרי במרכז.

ביקור במקום: משמצאתם את המוסד הפוטנציאלי- זה הזמן לבדוק יותר לעומק (וחשוב אף לתאם פגישה עם הנהלת המקום) את המבנים, החדרים, היגיינה ותחזוקה, חדרי שירותים ומקלחות וכל פרט אחר שחשוב לכם לבדוק.

במעמד הפגישה זו, חשוב לשאול את אנשי הצוות (רפואי/ פרא רפואי/ הנהלה) על ניסיונם, התמקצעותם ועל גישתם באופן כללי.

רופאים חיצוניים/ רופאים מומחים: האם מגיעים באופן תדיר למקום, האם ישנה נוכחות של פסיכולוג/ מטפל רגשי.

פעילות פנאי: גם לאנשים מבוגרים מגיעה פעילות פנאי וישנם מוסדות שונים עם מגוון פעילות. כדאי לבדוק מה יש במוסד הגריאטרי במרכז שאתם בוחנים.

מי אנחנו?

בית השמש פועל מאז 1989 ומנוהל ע"י משפחת שמש, תחת עמל בשרון מאז 2018, בגישה חמה, אמפטית ומקצועית הן לדיירים ולבני משפחותיהם והן לצוותים במקום.

אנו מקפידים על יחס אישי, הכולל תכנית טיפולים מותאמת לכל דייר ודייר בהתאם למצבו הפיזי והרגשי. החיים בבית השמש מתנהלים בנחת יחד עם חיות מחמד ובעלי חיים איתם הם עוברים סדנאות טיפוליות ייחודיות המאפשרות להם לתקשר בביטחון, לפתח קשרים חברתיים וליהנות יותר ממהלך היום.

נשמח להכיר לכם את בית השמש, את הצוותים ואת המקום היפה שלנו.

להתראות

מאמרים נוספים שכתבנו עבורכם