להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

מוסד סיעודי – בית השמש

Share on facebook
Share on whatsapp
מוסד סיעודי

עד שאין לנו קרוב משפחה שזקוק לעזרה סיעודית צמודה, אין לנו סיבה או צורך להכיר ולדעת מהו מוסד סיעודי. אך, מתישהו עולה הצורך ואנו צריכים להתכנס לכדי החלטה בנוגע ליקירנו אשר זקוק לטיפול סיעודי צמוד, שאינו יכול להינתן בבית הפרטי ע"י המשפחה הקרובה או מטפל/ת. משכך, חשוב כי נדע מהו מוסד סיעודי, כיצד נוכל לבחור את המקום המתאים ביותר ליקירנו ולדעת כי זהו המקום הטוב ביותר בעבורו. 

מה זה מוסד סיעודי? 

היות ומוסד סיעודי יילך ויהפוך לחלק בלתי נפרד מחייכם ומחיי יקירכם, כדאי לדעת כי זהו מקום המיועד לאשפוז וטיפול באנשים מבוגרים הזקוקים להשגחה רפואית צמודה 24/7. מרבית האנשים המתגוררים במוסד סיעודי סובלים ממגוון מחלות, אשר אינן מאפשרות להם להתנהל באופן עצמאי ומצריכות תכנית טיפולית מותאמת לפי מצבו של כל דייר ודייר במוסד. על מנת לוודא כי המוסד הסיעודי מתאים ליקירכם, הנה כמה נקודות חשובות: 

  • באינטרנט ניתן למצוא כמה וכמה מוסדות סיעודיים מהם תוכלו להתחיל את חיפוש אחר המקום המתאים ביותר ואף לראות תמונות של המקום. באם התרשמתם לטובה, כדאי לתאם פגישת היכרות עם הנהלת המקום ולסיור. המפגש והסיור יסיייעו לכם להחליט באם המקום מתאים לצרכי יקירכם ולצרכיכם כבני משפחה מטפלים. 
  • הקל ביותר הוא להתרשם מהמבנה, החדרים, המקלחות, חדר האוכל ובכלל כלל המתקנים במקום ולוודא כי הינם במצב טוב ומתוחזק. (מומלץ לאתר מוסד סיעודי בסביבת מגוריכם על מנת שלא תיאלצו להרחיק יתר על המידה בנסיעה). 
  • שימו לב לאוירה במקום ולריהוט. האם המקום משדר ביתיות וחום או מוסדיות ופורמליות? מחלקה דמויית בית או מחלקה בבית חולים. האם המוסד מזמין להביא פריטים, רהיטים ותמונות אישיים?
  • התרשמו מנגישות הדיירים לחוץ, לגינה, לטבע. 
  • נקודה חשובה נוספת לבדיקה היא – אנשי הצוות. ההנהלה. צוות הרפואה והמטפלים השונים. חשוב כי יהיה לכולם ניסיון מקצועי מותאם לטיפול באוכלוסייה סיעודית, תוך דגש על שמירת בריאותם, כבודם ורווחתם הפיזית והנפשית גם יחד. האם הם רואים שליחות בעבודתם?
  • בריאות הנפש חשובה לא פחות מבריאות הגוף ולכן כדאי לבדוק מהן פעילות הפנאי במוסד הסיעודי, שכן, אלו משפרות את מצב הרוח, מניעות ליצירת קשר ותקשורת עם הסביבה ומעלים את החיוניות של הדיירים במוסד. 
  • בכל הקשור למשפחת הדייר במוסד, זוהי נקודה רגישה ביותר בה אנו נתקלים חדשות לבקרים בכלי התקשורת. חשוב לבדוק כי הנהלת המקום שמה דגש על שקיפות ושיתוף בני המשפחה של הדייר, ודואגת לעדכן ולהתעדכן בכל הקשור לאופן הטיפול, התרופות מצב הרוח וכל דבר חשוב אחר בנוגע ליקירם, כך מטפחים ומפתחים מערכת יחסים כנה ופתוחה שכולה לטובת ולמען הדייר/ בן המשפחה האהוב. 

מוסד סיעודי בית השמש – נעים מאד

משפחת "בית השמש" מזמינה אתכם להגיע לפגישת היכרות אצלנו במקום המיוחד שלנו. הדיירים בבית השמש הינם חלק ממשפחה חמה ואוהבת, הדואגת ומטפלת בהם במלוא הכבוד, תוך שמירה על רווחתם הגופנית והמנטלית. אנו מקפידים על תכניות טיפולים מותאמות לכל דייר ודייר, בהתאם למצבו הפיזי והקוגניטיבי, תוך מתן טיפולים פרא רפואיים שונים כמו טיפולים בתנועה,  גירוי קוגניטיבי ושיחתי באמצעות  המדיה וטיפול בעזרת בעלי חיים. בעזרתם של הטיפולים והפעילויות המגוונות ניתן לשפר את מצב הרוח והחיוניות של הדיירים ולאפשר להם להיפתח אחד לשני ולנהל קשרים חברתיים בין כתלי המוסד. 

נשמח להכירכם, 

להתראות. 

ראו גם: מוסד גריאטרי