להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

מוסד סיעודי במרכז

Share on facebook
Share on whatsapp
מוסד סיעודי במרכז

תשכחו מכל מה שחשבתם על מוסד סיעודי במרכז, הרשו לנו להציג בפניכם את ההגדרה שלנו ל"מהו מוסד סיעודי".

נתחיל מהברור והמוכר מאליו – מוסד סיעודי הוא מקום בו מטופלים (ומאושפזים) אנשים מבוגרים, בני הגיל השלישי, הזקוקים לטיפול והשגחה צמודים לטווח ארוך. במוסד סיעודי ישנן מחלקות שונות למטופלים הסובלים ממחלות ובעיות כמו דמנציה, אלצהיימר, תשישות נפש ועוד וצוותים רפואיים / פרא רפואיים, האמונים על מערך הטיפולים השוטפים, על כל המשתמע מכך.

מה חשוב לדעת על מוסד סיעודי במרכז?

מהרגע בו הבינו בני המשפחה כי עליהם לאשפז את יקירם במוסד סיעודי, אשר יוכל להעניק לו את הטיפול הרפואי המתאים, כמו גם סביבה בטוחה ומוגנת בה יוכל להמשיך לנהל את חייו עד כמה שניתן בצורה מכבדת וראויה, מתחיל מרוץ רגיש במיוחד אודות איתור ה-מקום המושלם והמתאים ביותר. על מנת לסייע לכם בכך, הנה כמה נקודות שחשוב לדעת:

 

ראשית חישבו על המרחק של בית המשפחה מהמקום המיועד. חשבו על הפעמים בהם תגיעו לביקור ולא תרצו לבזבז את הזמן בנסיעות ממושכות ולכן, כדאי לבדוק איזה מוסד סיעודי נמצא בסביבה הקרובה אליכם.

על המקום: ברור כי את החיפוש מתחילים בדר"כ בשאלות של מכרים/ חברים/ בני משפחה אשר להם קרוב המאושפז במוסד סיעודי במרכז, הקשיבו לדבריהם ברוב קשב, מה מספרים אודות המקום, הצוות, מערך הטיפולים וכל אינפורמציה נוספת שתסייע לכם לקבל תמונה כללית על המקום.

לאחר מכן, חפשו ברשת אחר אותו מוסד, קיראו אודותיו, אודות ההנהלה, החזון, תמונות של המקום ובכלל התרשמות כללית. היה וישנם ממליצים או תגובות, נסו לצור עימם קשר לבחון מקרוב מה דעתם באמת.

אין טוב ממראה עיניים: לאחר שהתרשמתם "מרחוק" מומלץ לתאם פגישה עם נציג ההנהלה ולבחון את מצבו הפיזי של המוסד המיועד- המבנה, החדרים, תאי השירותים, מקלחות, חדר האוכל (ניקיון ורמת האוכל) והחצר. כדאי להעלות על הכתב שאלות שחשוב לכם לקבל תשובה וכל צורך אחר הנוגע ליקירכם.

הצוות הרפואי: כפי שציינו, במוסד סיעודי במרכז שוהים אנשים מבוגרים להם מחלות ובעיות שונות המאפיינות את גיל הזקנה ולכן חשוב לדעת האם הצוותים הנמצאים במקום מנוסים ומקצועיים דיים על מנת להעניק את הטיפול המיטבי ליקירכם, תוך שמירה על כבודו וביטחונו.

ומה עוד במקום? היות והמטופלים במוסד אמורים לשהות בו לזמן ממושך, אנו מצפים כי מעבר לשגרת הטיפולים הקונבנציונלית יעניק המוסד בין היתר, שגרת פנאי עשירה שתאפשר למטופלים לתקשר חברתית ולהעביר את זמנם הפנוי בנעימים, עם פעילויות מהנות המתאימות להם פיזית וקוגניטיבית, כמו למשל: יצירה ואמנות, תרפיה במוסיקה, פסיכודרמה ועוד. מומלץ לבדוק מהי תדירותן של הפעילויות הללו.

כולנו משפחה אחת! יקירכם יהפוך לדייר במוסד הסיעודי, אך עדיין יהיה בן משפחה יקר שדואגים לו מאד ולכן חשוב לוודא כי המוסד מתנהל בשקיפות מול בני המשפחה, משתף ומתייעץ במקרה הצורך וכמובן, מדווח על כל תקלה/ בעיה/ חריגה בשגרת היומיום.

בית השמש- מוסד סיעודי במרכז

אנו מזמינים אתכם להגיע ולהיפגש, להכיר ולהתרשם מהמקום הקסום והמיוחד כאן, בבית השמש. אנו מטפלים בדיירים שלנו במלוא הכבוד, האהבה והדאגה, תוך שילוב טיפולים בעזרת בעלי חיים המסייעים להם לשמור על אנרגיה, שמחת חיים ובעיקר לטפח קשרים חברתיים עם הדיירים האחרים. בבית השמש ניתן להביא את חיית המחמד הפרטית מהבית, כך אנו מסייעים לדייר החדש- קליטה נעימה ורגועה יותר.

להתראות, צוות בית השמש.