להזדקן - ולהישאר מחוברים לסביבה

מוסד סיעודי שיקומי

Share on facebook
Share on whatsapp

רבות המשפחות בארץ שנאלצו לעמוד בפני ההחלטה האם לאשפז את יקירם במוסד סיעודי שיקומי עקב מצבו שהופך מורכב יותר עם הזמן, או לאפשר לקבל טיפול סיעודי שיקומי בבית? בשנים האחרונות האופציה ל"שיקום ביתי" הפכה נפוצה יותר מבעבר וזאת עקב עומסים רבים בבית החולים בארץ. לטיפול שיקומי ביתי ישנם יתרונות רבים ויעילותו מוכחת בעיקר משום היותו המקום המוכר והנוח אותו מכיר המטופל. אך, ישנם מקרים בהם המשפחה אינה מסוגלת להמשיך ולטפל באותה מסירות, אינטנסיביות והקפדה ביקירם, בטח ובטח באם מדובר באדם הזקוק להשגחה ולטיפול רפואי 24/7  או אז, אנו נאלצים לצאת "מאזור הנוחות" שלנו ומחפשים אפשרויות טובות יותר כמו מוסד סיעודי שיקומי.

מאיפה מתחילים?

לעתים הדבר הראשון הוא הקשה ביותר וזוהי קבלת ההחלטה על המעבר למוסד סיעודי שיקומי. לאחר מכן כדאי ומומלץ לבדוק את זכויותיו וזכאותו של יקירכם להשתתפות בעלויות השונות הכרוכות בכך. לאחר שבררתם את אלו, אנו ממליצים לאתר מוסד בקרבת מקום מגוריכם וזאת על מנת שתוכלו להגיע בקלות בכל פעם שתרצו.

רגע לפני שאתם יוצאים לחיפושים אחר המוסד הטוב והמתאים ביותר, כדאי לבדוק בסביבה הקרובה – משפחה/ חברים, האם מישהו מכיר, יודע, שמע על מקום כזה או אחר שיוכל להמליץ. (אין טוב כהמלצה מפה לאוזן)

אם יקירכם זקוק לאשפוז במוסד סיעודי שיקומי, חשוב לבדוק אילו צוותים מועסקים במקום העתידי ומהי הכשרתם. עפ"י רוב, מוסד סיעודי שיקומי בונה תכנית טיפולים מותאמת למטופל (טיפולים רפואיים / פרא רפואיים / משולב) ומלווה ע"י פסיכולוג או עו"ס.  לכל מקום שתבדקו יש את האופי והייחודיות שלו, הרשו לנו להכיר לכם את "בית השמש"

בית השמש. מוסד סיעודי שיקומי.

שיקום בזיקנה משמעו קביעת מטרה מציאותית, על ידי הצוות הרב-מקצועי, אחרי אבחון, בהתאם למגבלה, למצב הרפואי ולמסגרות המשפחתיות,  החברתיות והמוסדיות. 

אף על פי שדמנציה היא מחלה פרוגרסיבית ולא רוורסבילית, בכל זאת המושג שיקום הוא מושג מעשי ולא תיאורטי. בבית השמש.  "שיקום בדמנציה משמעותו שימור או השבה של יכולת תפקודית, הגברת השתתפות בפעילויות המעודדות בריאות פיסית ונפשית,  גישה מותאמת המדגישה שינוי של משימות, רמות הסיוע או של אספקטים בסביבה כדי לפצות על השפעות הירידה הקוגניטיבית". Dooley, Hinojosa. "כאשר יש התאמה טובה בין היכולות של האדם עם הדמנציה לבין סביבתו ודרישותיה ממנו – יש חוויה של איכות חיים טובה יותר  ובעיות ההתנהגות מופחתות"   

זו גישתנו בבית השמש לאנשים החיים עם דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות לכן, חלק מה"אני מאמין" בבית השמש הוא – בית. בית טיפולי, סיעודי שיקומי, בו יכולים כל אלו להתקיים ואף יותר.                               

אנו מזמינים אתכם לתאם מפגש היכרות במקום שלנו, כך תוכלו להתרשם במו עיניכם מהמקום, המבנים השונים, החצרות המוריקות, פינות החי, וכמובן לפגוש את אנשי הצוות וההנהלה. נשמח לספר לכם אודות המקום המקסים שלנו ולבדוק יחדיו את האפשרויות העומדות בפניכם ובפני יקירכם.

מאמרים נוספים שכתבנו עבורכם