מוסד סיעודי

מוסד סיעודי בית השמש משמש כבית חם לאנשים החולים בדמנציה, אלצהיימר ומחלות נוספות.

מאז נפתחו שעריו בשנת 1989 הוא מנוהל ע"י משפ' שמש וכך גם האווירה במקום- משפחתית, חמה, עוטפת ומכילה.

להבדיל ממוסד סיעודי אפרורי, השוכן בתוך מבנה מיושן ולא מטופח, בית השמש הינו מוסד סיעודי הממוקם במבנה  צמוד קרקע ברח' דרך הפארק 3 ברעננה ומסביבו חצרות וגינות מטופחות ובהן פינת חי אשר אליה מגיעים החולים ללמוד כיצד לטפל בחיות וליהנות במחיצתן. לא כל מוסד סיעודי מתאים לכל מטופל ולכן בטרם החלטתם על מוסד עבור יקירכם, אנו נשמח לארח אתכם על מנת שתוכלו להתרשם מהצוות, מהבית ומהגישה הטיפולית/ רגשית שלנו כלפי המטופלים.

מה זה מוסד סיעודי?

מוסד סיעודי הינו מקום מוגן ובטוח המיועד לאשפוז וטיפול באנשים מבוגרים (החל מגיל 65+ לערך) הזקוקים לעזרה וטיפול צמוד 24/7 לטווח ארוך. במוסד הסיעודי מחלקות שונות עבור המטופלים הסובלים ממגוון מחלות/ בעיות אשר מטופלות ע"י צוותים רפואיים מקצועיים, כמו גם צוותים פרא רפואיים אחרים.

בדר"כ אנשים אשר סובלים מדמנציה או תשושי נפש מאושפזים ע"י בני המשפחה אשר אינה יכולה להמשיך ולטפל ביקירה בבית באופן מיטבי ובמוסד דואג הצוות לכל צורך רפואי/ רגשי/ יומיומי.

רגע לפני שמתקבלת ההחלטה האם והיכן לאשפז את בן המשפחה הסובל מדמנציה או תשישות נפש, הנה כמה דברים שחשוב לדעת:

אינפורמציה אודות המקום-

היות וזהו המקום בו אמורים לטפל ביקירכם למשך זמן ארוך, אנו בטוחים כי תרצו לשמוע אודות המקום ממשפחות/ מטופלים אשר נמצאים במקום ויכולים לתת לכם מידע מדויק ועדכני אודות המקום/ הצוות והטיפולים השונים.

מצבו הפיזי של המוסד-

על מנת שלא להיות מופתעים, יש לתאם מפגש מקדים במקום המיועד ולהתרשם מכל המתקנים השונים- החדרים, תאי השירותים והמקלחות, החצרות (אם ישנן), ניקיון והיגיינה, איכות המזון המוגש כמו גם מצבו הפיזי של המטבח.

מומלץ להכין שאלות מראש, כך תוכלו לוודא כי תקבלו מענה מיטבי.

איכות הטיפול ומקצועיות הצוותים השונים-

במוסד סיעודי ישנם כמה סוגים של צוותים טיפול- רפואי/ פרא רפואי/ רגשי פסיכולוגי וכדומה. יש לוודא מול ההנהלה מהו טיבם וניסיונם המקצועי של אותם הצוותים אשר יהיו אמונים על הטיפול בבן המשפחה, כמו גם מהם הטיפולים השונים (מעבר לתרופות יומיומיות) המוענקים למטופלים ובנוסף, אם מגיעים רופאים מומחים למוסד לטיפולים ספציפיים.

פעילות פנאי-

בכל מוסד סיעודי חשוב שתהיה פעילות פנאי לחולים, שכן אלו נחשבות חלק מתהליך ההחלמה, גם הפיזי וגם הנפשי, פעילות פנאי מגבירה את התקשורת בין המטופלים ומסייעת להפגת תחושת הבדידות. כדאי לבדוק אילו פעילויות פנאי מתקיימות במוסד.

שמרו על קשר-

חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה ושמירה על בריאות הנפש, הוא התמיכה של המשפחה הקרובה בחולה המאושפז. לכן, מומלץ לבדוק מהו המרחק בין הבית לבין המוסד, האם ההגעה קלה ואינה כרוכה בנסיעה מסורבלת וארוכה. כך תוכלו לדעת כי ניתן יהיה להגיע לביקורים בתדירות גבוהה יותר מאשר היה במידה והייתם בוחרים במוסד סיעודי מרוחק ממקום המגורים.

בית השמש. מוסד סיעודי אחר.

אנו מאמינים כי הטיפול בחולה דמנציה/ אלצהיימר חייב להיות עוטף ומלא באהבה ולכן, חלק בלתי נפרד מה"אני מאמין" בבית השמש הוא טיפול בעזרת בע"ח. אנו מאפשרים לכל מי מהמטופלים אשר יש לו חיית מחמד אישית- להמשיך ולהחזיק בה גם לאחר המעבר אלינו למוסד, כמו כן, ישנה פינת חי מקסימה בחצר המקום, אליה מגיעים המטופלים לטפל בחיות וללמוד כיצד להאכיל ולנקות אותן.

הקשר באמצעות בעלי החיים בבית השמש, מעניק יתרונות בולטים מאשר לא היו בטיפול שכזה, כמו למשל הפגת הבדידות, תמריץ ליציאה החוצה מהחדר, שיפור נפשי/ רגשי, אופטימיות ומצברוח חיוני וטוב.

לא בכדי נבחר בית השמש כמוסד סיעודי הטוב ביותר בארץ לטיפול בחולי דמנציה ואלצהיימר, הן ברמת הטיפול והן ברמת הצוותים השונים!

נשמח לתאם אתכם פגישת היכרות בבית השמש, טרם תקבלו החלטה.

להתראות.