פעילות פנאי

gali-opera_leisure-activities_03פעילות לזקנים – מגוון רחב של אפשרויות פנאי משמעותי הוא גורם משמעותי ביותר בחיי האדם בכלל, בחיי האדם הזקן ובחיי דייר בבית האבות בפרט.

המחקרים בתחום זה גילו ש:
1. העוסק בפעילות פנאי חש תחושת שחרור, הנאה וביטוי עצמי (קינג 1993)
2. זוהי פעילות המאפשרת מימוש, הגדרה עצמית וערך עצמי ומפצה על האובדנים (קלי 1999)
3. פנאי הוא אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על שביעות רצון מהחיים בגיל המבוגר.עצמי, תחושת שליטה, תפקוד, בריאות פיסית ונפשית ואיכות חייים. (הויגהרסט 1963 ועוד רבים)
תרומת הפנאי לשביעות הרצון מהחיים ולתחושת הרווחה נובעת מהגורם החברתי שבו ,מהאינטראקציה ומהתמיכה המופקים מהפעילות. לכן, רוב הפעילויות מבוצעות בקבוצות, תוך דגש על הגברת הקשר בין הדיירים.

לא מספיק שנספק תכנית פנאי של פעילויות לזקנים האתגר הוא לערב את הדיירים בפעילויות אלו ! מסיבה זו, אנו מסייעים לדיירים להגיע לפעילויות ומעודדים אותם להשתתף בהם ואכן שיעור השתתפות הדיירים בפעילויות גבוה. הפעילויות מגוונות כדי להתחבר לתחומי העניין והכישורים האישיים כל אדם ואדם וכן אנו מעסיקים מספר מפעילים וזאת כדי שכל אחד יוכל למצוא גם את האישיות אליה הוא מתחבר.

מתקיימות רוב הפעילויות בחצר, בטבע, והן מותאמות ליכולותיהם של הדיירים כדי לספק להם חוייה מעשירה, מהנה ולא מתסכלת. הם עובדים בתנועה, אופים, נהנים מארומהתרפיה ופעילות לזקנים עם בעלי חיים וכן מפעילויות קוגניטיביות שמטרתן להפעיל ולשמר ככל האפשר.

הפעילויות כוללות: תרפיה בתנועה וצ'י קונג, פסיכודרמה, תרפיה במוזיקה והאזנה מודרכת למוזיקה, קוצרטים בשבת אחר הצהריים, פעילות עם ועל בעלי חיים, אקטואליה, אפייה, יצירה ועוד…הבובות של רליה (קובץ PDF)