הייחוד שלנו

השירות בבית השמש ייחודי, החל במענה לשיחת הפנייה הטלפונית הראשונה ועד שמירה על קשר גם במצבי אבל ואחריו.

הייעוץ למשפחה, עוד לפני הכניסה לתחום בית אבות סיעודי כולל את הבדיקה אם הכניסה לבית האבות הוא הפתרון הנכון ביותר. נבדוק יחד איתכם אם מוצו כל האפשרויות לטיפול בבית, בקהילה – תוך מתן עזרתנו ועצתנו המקצועית, כולל ביקור בית ללא תשלום או התחייבות.

בעת ההכנות לכניסה לבית האבות תסייע לכם חוברת הדרכה ואוריינטציה שהוכנה במיוחד לשם כך.
מרגע הכניסה לבית האבות אנו מלווים בצמידות את הדייר ואת בני משפחתו, תוך מתן תמיכה מלאה בתקופה זו ודיווח מלא על מצב הדייר החדש.

נהייה עמכם גם בערבי חג, אותם אנו חוגגים בצורה מסורתית וחגיגית וגם ברגעי קושי ומשבר.

סטודנטים לטיפול בעזרת בעלי חיים, לעבודה סוציאלית, לתרפיה בתנועה מתמקצעים בתחום כלבי השירות לחולי אלצהיימר ועוד… עושים הכשרה מעשית במקום, לומדים ומשקיעים בדיירים. תלמידי תיכון עושים פרוייקט מחוייבות אישית וחניכי תנועות נוער מבקרים ותורמים.

קשרים וכישורים – פעילות לבריאות

בבית השמש נמצאים רוב השנה מתנדבים מהולנד. הם מביאים משב רוח מרענן לטיפול בדיירים, לוקחים אותם לטיולים לטיילת, משוחחים ומשחקים עימם.

דיירים יקבלו עזרה ותמיכה בטיפול בבעלי החיים הפרטיים שלהם שהביאו מהבית ו/או אימצו להם לאחר כניסתם לבית האבות.

פעילויות פנאי מגוונות מוצעות לדיירים ומותאמות ליכולותיהם. הדגש בפעילויות הוא על פעילות אקטיבית של הדיירים ככל האפשר, חיזוק האינטראקציה בינהם והפקת הנאה.
בבית השמש מוצעים תרפיה בתנועה וצ'י קונג, האזנה מודרכת למוזיקה, פסיכודרמה, ביבליותרפיה וכמובן – פעילות עם ועל בעלי חיים.

קבוצות תמיכה מגוונות מתקיימות בבתים, לסייע לבני המשפחה בהתמודדותם עם ליווי יקיריהם במצבים השונים, במציאת דרכי קשר ותקשורת חדשים ובעיבוד הפרידה הצפוייה מהם. קבוצות אלו מתקיימות בחלקן עם הדיירים ובחלקן בלעדיהן, תוך שימוש במטודות שונות כגון תרפיה בתנועה, פסיכודרמה ותרפיה באמנויות ומנחות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.